17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Wygodny fotel czyli jaki?

2 min read
fotel biurowy

W fotelu spędzamy codziennie nawet kilkanaście godzin, dlatego warto wybrać model, który zapewni nam komfort. W przeciwnym razie zamiast skupić się na ważnym zadaniu, będziemy myśleć o bolącym kręgosłupie. Zanim więc zaczniemy kupować artykuły biurowe, zainwestujmy w wygodny i ergonomiczny fotel.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas urządzania biura najczęściej istotne są dla nas trzy kryteria wyboru mebli: ich wygląd i cena, a w przypadku niewielkich pomieszczeń także wymiary. Niekiedy sprawdzamy jeszcze jakość wykonania oraz funkcjonalność, rzadko jednak przywiązujemy wagę do elementów, które odpowiadają za utrzymanie prawidłowej pozycji ciała podczas pracy biurowej. A to błąd, którego konsekwencje mogą być dla nas bardzo przykre – począwszy od ciągłych problemów z koncentracją, którą trudno zachować w niewygodnej pozycji, a skończywszy na silnym bólu kręgosłupa. Warto więc pomyśleć o swoim zdrowiu już wtedy, gdy zaczynamy kompletować artykuły biurowe na użytek firmy lub domowego gabinetu. Przede wszystkim sprawdźmy, czy fotel ma regulowane oparcie oraz wysokość siedzenia. Pamiętajmy, że musimy mieć możliwość dopasowania ustawień mebla do naszych wymiarów w taki sposób, by nasze nogi nie unosiły się nad podłogą, lecz były zgięte pod kątem 90 stopni. Upewnijmy się również, że jego kształt umożliwia zachowanie naturalnego wygięcia poszczególnych odcinków kręgosłupa, a podłokietniki nie ograniczają ruchów, lecz pomagają zwiększyć komfort pracy. Zwróćmy też uwagę na to, czy producent fotela zadbał o jego właściwą wentylację, wybijając niewielkie otwory w obiciu mebla.

Jak zwiększyć wygodę?

Jeżeli spędzamy większość czasu w pozycji siedzącej i odczuwamy już pierwsze objawy zwyrodnienia kręgosłupa, zainwestujmy w dodatkowe artykuły biurowe, które zwiększą komfort pracy przy komputerze. Przydatne mogą się okazać ergonomiczne podpórki pod plecy, które po przymocowaniu do fotela, odciążają dolne partie kręgosłupa i pomagają zachować prawidłową pozycję. Z podpórek możemy korzystać zarówno w biurze, jak i samochodzie czy w domu, ponieważ są lekkie i umożliwiają łatwy montaż do różnego typu oparć. Jeżeli natomiast cierpimy na bóle nóg, zainwestujmy w specjalny podnóżek, którego stosowanie usprawni krążenie oraz zapewni nam wygodę siedzenia przy biurku.

Choć wyposażenie biura obejmuje wiele zróżnicowanych mebli i przedmiotów, to właśnie wybór komfortowego fotela jest najistotniejszy dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie lekceważmy więc jego znaczenia i postawmy na model z ergonomicznie wyprofilowanym oparciem oraz regulowaną wysokością. A jeśli cierpimy na ból kręgosłupa, rozważmy też zakup podpórek pod plecy oraz podnóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.