17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Jakie są korzyści rekuperacji?

2 min read
system wentylacyjny

W każdym pomieszczeniu konieczna jest odpowiednia wentylacja. W nowych, bardzo szczelnych budynkach brak przepływu powietrza na odpowiednim poziomie prowadzi do wystąpienia wilgoci. Specjaliści polecają system wentylacji mechanicznej oparty na rekuperatorach. Szczególnie polecają rekuperatory Aeris, które zapewniają sprawną wymianę powietrza w każdych warunkach atmosferycznych i redukcję strat ciepła o ponad połowę.

Jak działa rekuperator? Zalety rekuperatorów Aeris

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperatorem, nazywana rekuperacją, wymusza proces wymiany powietrza w pomieszczeniach. Proces nawiewania z zewnątrz i wywiewania powietrza na zewnątrz budynku przebiega równocześnie, w sposób kontrolowany. Technologia jest tak opracowana, by znaczna część energii była odzyskiwana. Sercem systemu rekuperacji jest rekuperator, wewnątrz którego jest wymiennik o specjalnej konstrukcji, która odpowiada za wywiewanie przez ściany specjalnych płyt powietrza przekazującego energię cieplną. Ciepłe powietrze nagrzewa płyty wymiennika, a następnie powietrze nawiewane ogrzewa się od nich. Powietrze nawiewane trafia do pomieszczeń, w których najczęściej przebywamy, a wywiewane jest przede wszystkim z kuchni, łazienek i pomieszczeń pomocniczych. W rekuperatorach Aeris, dla uzyskania najlepszych parametrów odzysku ciepła i wymiany powietrza, w odpowiednich miejscach zainstalowano punkty nawiewne i wywiewne. Efektywność tego procesu zależy od tego, z jakich materiałów są wykonane wymienniki, jaka jest ich łączna powierzchnia oraz jaki jest układ wymiennika, który wpływa na czas, w jakim powietrze wewnątrz przepływa obok siebie.

Dlaczego warto zainstalować rekuperator?

W domach, w których zastosowano system wentylacji mechanicznej, koszty ogrzewania budynku zmniejszają się nawet o 70%, co wynika z ograniczenia strat ciepła. Warunkiem tych oszczędności jest prawidłowe wykonanie instalacji, a także sprawnie działająca centrala z rekuperatorem. Ponadto, rekuperacja odpowiada za stały i kontrolowany proces dostarczania powietrza i eliminowanie negatywnych czynników (np. wilgoć, pleśń, dym itd.). Dzięki temu pozytywnie wpływa na komfort alergików, izoluje od insektów, a nie generuje przeciągów i hałasu. Zaletą stosowania rekuperatora jest także możliwość montażu gruntowego wymiennika ciepła (GWC), dzięki czemu można uzyskać dodatkowe chłodzenie latem i większą sprawność rekuperatora zimą.

Nowoczesna technologia w rekuperatorach Aeris

Rekuperatory Aeris są najbardziej zaawansowanymi technologicznie centralami najnowszej generacji dostępnymi na rynku polskim. Urządzenia są szczególnie polecane do montażu w domach jednorodzinnych o niskim zużyciu energii oraz w domach energooszczędnych. Rekuperatorami AERIS można zarządzać z poziomu komputera, tabletu, smartfona oraz podłączyć je do domu inteligentnego.

Rekuperatory Aeris zapewniają komfort dzięki stałej wymianie powietrza, a użytkownicy takiego systemu chwalą także efekt chłodzenia latem. Jeżeli budujemy nowy dom, zainteresujmy się tym systemem wentylacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.