17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Rodzaje ulotek

3 min read
rodzaje ulotek

Ulotki towarzyszą nam niemal wszędzie – otrzymujemy je na ulicy, w kinie i w centrum handlowym oraz wyjmujemy ze skrzynki pocztowej, gdy wracamy do domu. Niby wszystko o nich wiemy, jednak dopiero wtedy, gdy mamy zamówić druk ulotek, zaczynamy dostrzegać pomiędzy nimi różnice, na które nigdy wcześniej nie zwróciliśmy uwagi.

Ulotki składane w „cetkę” lub „zetkę”

Wystarczy złożyć zamówienie na druk ulotek, by poznać subtelną różnicę pomiędzy „cetką” a „zetką”.  Choć początkowo trudno nam będzie zrozumieć zasady operowania tymi określeniami, to jednak z czasem okaże się, że obydwie definicje w bardzo obrazowy sposób ukazują po prostu różne rodzaje składania ulotek. „Cetka” oznacza więc ulotkę złożoną na trzy części skierowane ku środkowi, której krawędzie widziane z góry tworzą literę „c”. W analogiczny sposób powstało określenie „zetka”, które z kolei definiuje ulotkę złożoną również na trzy części, ale w taki sposób, że tworzą one charakterystyczną harmonijkę. Jeżeli spojrzymy na jej brzegi z góry, zobaczymy zarys ostatniej litery alfabetu. Jaki jeszcze sposób zginania ulotek możemy zamówić w drukarni? Do wyboru mamy składanie na pół – symetryczne lub niesymetryczne. Pierwszy rodzaj dotyczy złożenia ulotki na dwie części w taki sposób, by linia podziału przebiegała dokładnie pośrodku, drugi natomiast zakłada powstanie większej i mniejszej powierzchni stron kartki. A co, jeżeli nie możemy się zdecydować, który rodzaj zginania ulotek wybrać? W tej sytuacji najlepiej zamówić opcję standardową, a więc jednostronnie lub dwustronnie zadrukowaną kartkę pozbawioną jakichkolwiek zagięć. Ta forma ulotek cieszy się zresztą największą popularnością i sprawia najmniej problemów przy tworzeniu projektu graficznego, ponieważ jego przygotowanie nie wiąże się z ryzykiem niewłaściwego wymierzenia proporcji poszczególnych części uzyskanych w wyniku zaginania.

Różne formaty ulotek

Choć na pierwszy rzut oka wszystkie ulotki wydają się wyglądać podobnie, to jednak w rzeczywistości różnią się one od siebie także formatami. Możemy więc wybrać druk ulotek w rozmiarze A6, który wynosi 105 x 148 mm, nieco większym A5 (148 x 210 mm) oraz średniej wielkości formatach A4 (210 x  297 mm) i A3 (297 x 420 mm). Jeżeli natomiast zależy nam na niestandardowej wielkości, zainwestujmy w duże ulotki w rozmiarze DL (99 x 210 mm). Niezależnie od formatu, materiały zawsze występują zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej.

Zanim zamówimy druk ulotek możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wielu wyborów będziemy musieli dokonać, by uzyskać zadowalający efekt. Tego typu dylematy będą nam jednak towarzyszyły tylko podczas pierwszego zamówienia, a przy każdym kolejnym wybranie optymalnego formatu, orientacji oraz sposobu złożenia ulotki zajmie już nie więcej niż kilka sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.