17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Program do wystawiania faktur w biznesie

2 min read
program do faktur

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dużym ryzykiem – zarówno rynkowym, jak i tym, które wynika z potencjalnego niedopełnienia kwestii formalnych. Jeżeli nie chcemy ponosić odpowiedzialności za niezawinione błędy w dokumentacji, zainwestujmy więc w dobry program do wystawiania faktur.

Faktury podstawą biznesu

Jeśli zarządzamy firmą, to każda wystawiona faktura powinna dla nas stanowić powód do radości. Świadczy bowiem o udanej transakcji sprzedaży i nadaje sens naszym działaniom promocyjnym. Nie pozwólmy więc na to, by wystawianie faktur przyprawiało księgową o ból głowy z powodu konieczności pracowania na przestarzałym oprogramowaniu, które się zawiesza lub zawiera dane niespójne z aktualnym systemem prawnym. Wystarczy zainwestować w dobry program do wystawiania faktur w biznesie, by w bezpieczny i bezstresowy sposób dokumentować wszystkie wykonane transakcje. Niezależnie od tego, czy wybierzemy oprogramowanie darmowe czy płatne, zwróćmy uwagę na datę jego aktualizacji, ponieważ przestarzałe systemy mogą nie zawierać funkcji tworzenia Jednolitych Plików Kontrolnych oraz innych, równie istotnych opcji. Sprawdźmy też, jak wygląda interfejs, który powinien umożliwiać intuicyjną obsługę programu. Warto również zapoznać się z opisem funkcjonalności oprogramowania oraz poszukać w Internecie informacji na temat jego działania. Użytkownicy często opisują wady i zalety programów stosowanych w biznesie – uwzględnijmy więc ich opinie oraz sugestie naszej księgowej w wyborze optymalnego produktu.

Wystawianie faktur to nie wszystko

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu programu do wystawiania faktur? Przeanalizujmy opis jego funkcjonalności i upewnijmy się, czy nie brakuje w nim opcji, która mogłaby znacząco ułatwić codzienną pracę. Do przydatnych funkcji należy np. sprawdzanie poprawności i możliwość lokalizowania dokumentów na podstawie numerów kont bankowych, kodów pocztowych, numeru REGON czy NIP-u. Część programów jest wyposażona również w informacje na temat aktualnego kursu walut, kalendarz czy opcję bezpośredniego wysyłania e-mailem z poziomu oprogramowania faktur, pro form oraz faktur korygujących. Zwróćmy również uwagę na to, czy aplikacja systematycznie zapisuje w systemie kopie bezpieczeństwa, które w razie awarii umożliwią odzyskanie firmowej bazy danych.

Programów do wystawiania faktur w biznesie jest wiele, dlatego warto poświęcić odrobinę czasu i uwagi na znalezienie najlepszego z nich. Nagrodą za cierpliwość będzie niezawodna praca oprogramowania, mniejsza liczba pomyłek oraz uśmiech na twarzy księgowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.