17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Płatności mobilne Garmin Pay w Nest Bank

3 min read
płatność bez użycia gotówki

W dobie rozwoju technologii większość z nas nosi przy sobie smartfony i tzw. smartwatche, które nie tylko pokazują godzinę, lecz także pozwalają przeczytać wiadomość, która przyszła na telefon, a ponadto monitorują stan naszego zdrowia i aktywność fizyczną. Za ich pośrednictwem możemy także dokonać płatności mobilnej. Klienci Nest Banku już od dzisiaj mogą płacić zbliżeniowo za zakupy za pomocą zegarka Garmin Pay. Na czym to polega?

Czym są płatności mobilne? Jak są powiązane z kontem osobistym?

Płatności mobilne to płatności bezgotówkowe wykonywane za pomocą urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon, tablet czy smartwatch. W urządzeniu musi być zamontowana nowoczesna aplikacja połączona z kontem osobistym. Dzięki temu możemy szybko przesyłać pieniądze z naszego konta bankowego na inne rachunki lub wypłacić pieniądze z bankomatu. Płatności mobilne (https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/uslugi/platnosci-mobilne/garmin-pay) to także te zbliżeniowe, podczas których zbliżamy telefon czy smartwatch z technologią NFC do terminala płatniczego.

Nowoczesne płatności mobilne. Jak działa Garmin Pay?

Aby móc skorzystać z płatności Garmin Pay trzeba mieć zegarek wyposażony w moduł NFC i obsługujący płatności zbliżeniowe. Obecnie Garmin Pay znajdziemy w następujących seriach zegarków: Fenix 5 Plus, Forerunner 645, Forerunner 645 Music, Garmin Vivoactive 3 i Garmin Vivoactive 3 Music. Jeśli chcemy korzystać z płatności mobilnych, musimy mieć aktywne konto w banku, który ma wsparcie dla Garmin Pay. W przypadku Nest Banku z zegarkiem można powiązać karty Visa. Do aktywacji wirtualnego portfela musimy skorzystać z darmowej aplikacji Garmin Connect Mobile, którą trzeba pobrać na smartfona i podpiąć tam kartę Nest Banku. Po połączeniu karty z zegarkiem można udać się na zakupy.

Jak działają takie płatności mobilne?

Za pomocą zegarka wyposażonego w Garmin Pay dokonamy płatności praktycznie w każdym miejscu, w którym zainstalowano system obsługujący płatności zbliżeniowe. Przed dokonaniem pierwszej płatności w danym dniu należy wprowadzić 4-cyfrowy pin, który zegarek będzie pamiętał przez 24 godziny. Zegarek automatycznie wyłączy możliwość płatności mobilnych, gdy zdejmiemy go z nadgarstka lub wyłączymy funkcję optycznego pomiaru tętna. W tym przypadku dodatkowym zabezpieczeniem jest bowiem czujnik tętna. PIN-u nie trzeba też podawać podczas płatności powyżej 50 zł, ale nie jest to regułą, gdyż zależy to od rodzaju terminala, jaki będzie w sklepie. Jeśli jest w nim stare urządzenie, które nie obsługuje tzw. CDCVM (Cardholder evice Customer Verification Method), czyli niektórych sposobów weryfikacji transakcji na urządzeniu mobilnym, trzeba będzie podać PIN. Ważne jest, że gdy chcemy zapłacić, wystarczy sam zegarek – jest to istotna informacja, gdyż nie musimy się martwić, że poszliśmy na spacer czy trening bez portfela i karty. Wystarczy bowiem zbliżyć zegarek, by móc zapłacić za wodę czy przekąskę.

System Garmin Pay trafił do Polski blisko dwa lata temu, a dziś z tego rodzaju płatności mobilnych mogą korzystać klienci Nest Banku. Wystarczy tylko pobrać specjalną aplikację i połączyć ją z kontem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.