17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Marketing a studia podyplomowe

2 min read
marketing a studia podyplomowe

Czy specjaliści ds. marketingu często wybierają kierunkowe studia podyplomowe? Marketing od lat jest jednym z najbardziej popularnych kierunków podyplomówek, którym interesują się zarówno osoby o ugruntowanej pozycji w swojej branży, jak i pracownicy chcący się przekwalifikować. Dlaczego tak dużo osób chce go studiować?

Wyścig z czasem

Pracownicy działów marketingu często mają poczucie, że pracują w tak dynamicznej branży, iż trudno jest im nadążyć za nieustannymi zmianami. Tym bardziej, że przyswojenie krótkiej informacji o nowościach nie wystarczy, by stać się ekspertem – niezbędna jest także znajomość analiz oraz wyników badań wskazujących skuteczność nowego rozwiązania. Aby nie przegrać w wiecznym wyścigu z czasem, musimy śledzić marketingowe newsy w każdej wolnej chwili, a to bywa trudne w obliczu sukcesywnie wydłużającej się liczby zadań, które trzeba zrealizować w wyznaczonym terminie. Dobrym sposobem na uzupełnienie wiedzy w zakresie najnowszych zdobyczy marketingu internetowego lub zastosowania innowacyjnych sposobów monitorowania skuteczności działań promocyjnych są studia podyplomowe.

Marketing to kierunek, który można obecnie studiować niemal na każdej uczelni, przed złożeniem dokumentów warto jednak przeanalizować program studiów. Podyplomówka nie będzie czasem straconym tylko wtedy, gdy oprócz teoretycznych wykładów, zagwarantuje nam także spotkania z praktykami, a więc osobami, które na co dzień wykorzystują specjalistyczną wiedzę w działaniach biznesowych. Bezpośredni kontakt z ekspertami pozwoli nam nie tylko pogłębić wiedzę, ale również dostarczy wielu nowych inspiracji i zmotywuje do realizowania kreatywnych pomysłów w codziennej pracy.

Marketing szansą na wyższe zarobki?

Studia podyplomowe na kierunku marketing wybierają także osoby, które chcą zmienić pracę i zwiększyć swoje zarobki. Taka strategia sprawdza się, jeżeli mamy predyspozycje do pracy w dziale marketingu i niewielkie doświadczenie, lecz działamy raczej intuicyjnie, ponieważ brakuje nam kierunkowego wykształcenia. Studia podyplomowe na kierunku związanym z podstawami marketingu mogą nam wtedy pomóc uporządkować swoją wiedzę oraz udowodnić pracodawcy, że wiążemy przyszłość właśnie z tą dziedziną. A to z kolei może w przyszłości zaowocować przejściem do innego działu lub zdobyciem awansu.

Zanim podejmiemy decyzję o kontynuowaniu edukacji, pamiętajmy o tym, że nie sztuką jest zapisać się na przypadkowe studia podyplomowe. Marketingowców jest wiele, więc jeżeli chcemy się wyróżnić solidnym wykształceniem, wybierzmy uczelnię, która słynie z wysokiego poziomu i praktycznego charakteru zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.