17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Koszty ubezpieczenia domu i mieszkania

3 min read
ubezpieczenie domu i mieszkania

Posiadana nieruchomość, taka jak dom lub mieszkanie jest najczęściej najcenniejszą rzeczą dla posiadacza, więc logiczne jest jej ubezpieczenie. Pozwoli ono uchronić się przed poniesieniem strat na poziomie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych w przypadku niespodziewanych i niechcianych sytuacji oraz zdarzeń. Koszt takiej polisy nie jest wysoki i może sięgać sumy zaledwie 200 zł rocznie.

Produkt, jakim jest ubezpieczenie domu charakteryzuje się znacznie niższą ceną w porównaniu z innymi typami ubezpieczeń. Oczywiście ostateczna cena jest uzależniona od wielu różnych czynników. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej sumy ubezpieczenia, miesięcznych czy też rocznych kosztów oraz nad wykupieniem dodatkowych opcji.

Czynniki wpływające na cenę ubezpieczenia domu i mieszkania

Oczywiście cena, jaką należy zapłacić za ubezpieczenie domu lub mieszkania, uzależniona jest od wielu różnych czynników. Podstawową sprawą jest precyzyjne ustalenie wartości ubezpieczanej nieruchomości, od której zależy kwota odszkodowania. Na wycenę wpływ ma rok budowy, typ zabudowy, wielkość, sąsiedztwo czy też aktualne trendy panujące na rynku nieruchomości.

Drugim czynnikiem, w wyniku którego cena za ubezpieczenie domu lub mieszkania będzie wyższa albo niższa jest zakres oferowanej ochrony. Wariant podstawowy obejmuje tylko ochronę stałych elementów i murów przed pożarem, zalaniem i innymi zdarzeniami losowymi. Dodatkowe opcje, takie jak ochrona przed włamaniem i kradzieżą, przepięciami, powodzią czy też stłuczeniem szklanych przedmiotów, zapewnia lepsze bezpieczeństwo finansowe, ale też wiąże się z wyższą ceną.

Im wyższa jest powierzchnia użytkowa (więcej metrów kwadratowych w domu lub mieszkaniu), tym ubezpieczenie domu będzie droższe. Jeśli chodzi o dom to na cenę ma wpływ również wielkość posesji, ogrodzenie oraz inne budynki znajdujące się na jej terenie, które mogą być dodatkowo chronione.

Wpływ na cenę ma również mniej lub bardziej atrakcyjna lokalizacja nieruchomości oraz zabezpieczenia własne. Na przykład w przypadku ubezpieczenia na wypadek włamania, towarzystwa wymagają posiadania drzwi antywłamaniowych, itp. Posiadanie dodatkowych alarmów i zabezpieczeń często wpływa korzystnie na cenę ubezpieczenia, znacznie ją zmniejszając.

Czy da się znaleźć dobrą polisę?

Poszukiwanie polisy oferującej odpowiedni zakres ochrony przy jednoczesnym utrzymaniu przystępnego poziomu cen, do niedawna było zadaniem trudnym i długotrwałym. Na szczęście dzisiaj wiele firm pośredniczących oferuje szybkie porównanie najlepszych ofert towarzystw ubezpieczeniowych i dopasowanie ich do indywidualnych wymagań klienta.

Co więcej, nie trzeba wcale szukać biur zajmujących się pośrednictwem tylko można znaleźć i wykupić ubezpieczenie domu lub mieszkania samodzielnie, korzystając z Internetu. W sieci dostępne są bowiem liczne kalkulatory konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz porównywarki, dzięki którym wystarczy tylko raz wpisać wymagane dane, aby otrzymać oferty wielu towarzystw, spośród których z pewnością uda się znaleźć ubezpieczenie spełniające konkretne wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.