17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Informatyka w biznesie – jak wyglądają studia?

2 min read
informatyka w biznesie

Projektant interfejsu człowiek-komputer, analityk i projektant systemów informatycznych oraz manager realizacji projektów IT – te wszystkie zawody staną przed Tobą otworem, gdy skończysz studia na kierunku informatyka w biznesie. Zobacz, co warto o nich wiedzieć.

Interdyscyplinarne podejście do informatyki

Choć absolwenci informatyki są nadal rozchwytywani przez pracodawców i dyktują im swoje warunki zatrudnienia, to z czasem ich liczba może na tyle wzrosnąć, że nie dla wszystkich znajdzie się miejsce na rynku pracy. Czy to jednak powód, by rezygnować ze studiów informatycznych? Absolutnie nie – tym bardziej, że powstał nowy kierunek o interdyscyplinarnym charakterze – Informatyka w biznesie. Po jego ukończeniu możesz wykonywać jeden ze wspomnianych wyżej zawodów lub wybrać karierę pracownika korporacyjnego. Z czasem, gdy nabierzesz doświadczenia i pozyskasz obiecujące kontakty możesz także założyć własną działalność gospodarczą, do której prowadzenia przygotujesz się jeszcze w trakcie studiów.

A wszystko dzięki optymalnemu połączeniu zagadnień z dziedziny informatyki oraz podstaw e-biznesu i ekonomii, a także wiedzy na temat narzędzi zwiększających efektywność procesów biznesowych. Jeszcze jako student opanujesz język angielski w zaawansowanym stopniu i poznasz specjalistyczną terminologię, która pomoże Ci w nawiązywaniu kontaktów zarówno z biznesmenami, jak i klientami oraz innymi informatykami. Dowiesz się też, jak w profesjonalny sposób prowadzić komunikację biznesową oraz poznasz zasady ochrony własności intelektualnej. A ponadto zgłębisz tajniki finansów przedsiębiorstw, projektowania systemów informatycznych, zarządzania ryzykiem i sztucznej inteligencji.

Praktyka w parze z teorią

Informatyka w biznesie zapewni Ci więc kompleksową wiedzę, która będzie na tyle praktyczna, że ułatwi Ci start na rynku pracy. Dzięki studiom na tym kierunku z łatwością przyswoisz wiadomości w zakresie prowadzenia firmy i rozumienia procesów biznesowych, a sama informatyka również nie będzie miała dla Ciebie żadnych tajemnic. A tuż po opuszczeniu murów uczelni będziesz w stanie realizować swoje plany zawodowe, nie tracąc czasu na niskopłatne staże.

Informatyka w biznesie to nowy, ale bardzo obiecujący kierunek studiów, który z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony pracodawców. Unikalne połączenie przedmiotów zawartych w jego programie sprawia, że absolwent nie musi już kończyć dwóch kierunków, by zyskać przygotowanie do zarządzania firmą oraz pracy informatyka – wystarczy, że skorzysta z nowatorskiej formuły interdyscyplinarnych studiów z dziedziny IT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.