17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Ile trzeba wydać na ubezpieczenie domu?

2 min read
ubezpieczenie domu oraz mieszkania

Poprzez nagłe zdarzenia losowe nasz dom lub mieszkanie może ulec zniszczeniu. Remont domostwa jest drogi, więc warto się zabezpieczyć na wypadek nieszczęśliwego splotu zdarzeń. Ubezpieczenie domu lub mieszkania jest jednym z najstarszych rodzajów ubezpieczeń, gdyż jest podstawą zabezpieczenia finansowego nieruchomości. Ile to kosztuje?

Po co nam ubezpieczenie domu i mieszkania?

Zanim zdecydujemy się na wybór jednego z produktów ubezpieczeniowych, zastanówmy się, czego tak naprawdę oczekujemy od ubezpieczenia. Ochrona domu i mieszkania gwarantuje nam przede wszystkim rekompensatę w przypadku wystąpienia kradzieży, pożaru, powodzi oraz trąby powietrznej. Na początek powinniśmy przede wszystkim wyznaczyć przedmiot ubezpieczenia, czyli potencjalne zdarzenia, jak na przykład zalanie mieszkania, a także określić czas trwania polisy ubezpieczeniowej. Przy wyborze ubezpieczenia ważne są także pieniądze, tzn. kwota, którą jesteśmy w stanie przeznaczać na składki ubezpieczeniowe. Składka za mieszkanie o wartości 200 tys. zł zawiera się w przedziale 117 zł – 489 zł. Im większy metraż, tym suma ubezpieczenia i kwota składki za ubezpieczenie mieszkania będzie wyższa.

Ubezpieczenie domu – na czym polega?

Ubezpieczenie domu powinno obejmować cały dom wraz z wyposażeniem. Polisa dotycząca tego typu nieruchomości ma inny zakres potencjalnych zdarzeń. Przede wszystkim powinniśmy zabezpieczyć się od gradu, uderzenia pioruna, wybuchu, pożaru, powodzi, uderzenia mechanicznego pojazdu itp. Ważne jest również ubezpieczenie od zdarzeń spowodowanych przez inne osoby, np. włamanie, kradzież czy dewastacja mienia. Warto także wykupić OC w życiu prywatnym, co zabezpieczy nas przed ewentualną szkodą poniesioną przez osoby trzecie na terenie nieruchomości. Zwróćmy uwagę na wyłączenia w umowie – ubezpieczyciele zawierają w umowach szereg obostrzeń, np. nie wypłacą pieniędzy po włamaniu, podczas którego w domu było otwarte okno.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Wartość ubezpieczenia domu wraz z mieniem ruchomym i stałym jest znacznie wyższa niż mieszkania, co wynika z wysokiej wartości nieruchomości. Zazwyczaj polisa będzie nas kosztować mniej, jeśli nasza nieruchomość wyposażona jest np. w czujniki, zamki antywłamaniowe lub systemy alarmowe. Często ubezpieczyciele doceniają swoich stałych klientów, oferując różne promocje. Przeciętne ubezpieczenie domu zawierane jest na rok. Można więc przedłużyć je na kolejny rok bądź zmienić ubezpieczyciela. Szacunkowe ceny składki wynoszą od 243 do 413 zł. Wybierając ubezpieczenie nieruchomości, nie warto kierować się jedynie ceną. Zwróćmy również uwagę na jakość usług, na którą składa się szybkość likwidacji powstałej szkody, wysokość wypłacanego odszkodowania, atrakcyjność składki i przejrzyste warunki umowy ubezpieczeniowej.

Zanim zdecydujemy się na ubezpieczenie domu czy mieszkania w danej firmie, sprawdźmy jego warunki. Zróbmy także szczegółowe porównanie ofert kilku interesujących nas ubezpieczycieli, by wybrać najlepszą polisę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.