19 kwietnia, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Czym jest polecony list ekonomiczny?

3 min read
list polecony

Na rynku w Polsce działa bardzo wiele firm zajmujących się świadczeniem usług z zakresu transportu paczek, listów i przesyłek. Oprócz firm kurierskich, nadal bardzo ważny udział w tym rynku posiada Poczta Polska. W jej ofercie znajduje się sporo usług i rodzajów przesyłek. Jedną z nich jest bardzo popularny polecony list ekonomiczny.

Poczta Polska posiada bardzo szeroką ofertę przesyłek, które są dopasowane do wymagań klientów. Jedną z form nadawania jest polecony list ekonomiczny. Usługa ta została stworzona z myślą o osobach, którym zależy na otrzymaniu potwierdzenia nadania oraz na jak najniższej cenie takiej przesyłki.

Na czym polega usługa obejmująca polecony list ekonomiczny?

List polecony w wersji ekonomicznej to przesyłka rejestrowana, która może obejmować dokumenty, list w kopercie, ale również do pewnych gabarytów może obejmować książki, telefony komórkowe oraz inne urządzenia i małe pakunki. Nic więc dziwnego, że opcja ta jest bardzo często wybierana jako opcja dostawy przez sprzedających na portalach aukcyjnych. Polecony list ekonomiczny jest przesyłką, w ramach której na poczcie otrzymuje się potwierdzenie nadania. Należy je zachować, ponieważ w przypadku zagubienia przesyłki, mamy dowód, że została przez nas wysłana. Dowód nadania razem z numerem przesyłki przyda się również do jej śledzenia w specjalnym internetowym systemie Poczty Polskiej. Warto podać numer nadania odbiorcy. Dzięki temu będzie wiedział kiedy trafi do niego polecony list ekonomiczny.

Jak długo idzie polecony list ekonomiczny?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to list ekonomiczny, czyli jest to najtańsza opcja wysyłki listem poleconym. Tańsze są tylko listy zwykłe wrzucane bezpośrednio do skrzynki nadawczej, jednak w ich przypadku nie otrzymamy potwierdzenia nadania. Polecony list ekonomiczny takie potwierdzenie już posiada, a czas od wysyłki do doręczenia to zwykle 3 dni robocze, chociaż wiadomo, że w okresie świątecznym taki czas doręczenia może się wydłużyć. Oznacza to, że opisywany polecony list ekonomiczny jest idealnym wyborem dla osób, którym nie zależy na jak najszybszym dostarczeniu przesyłki, ale na jej niskim koszcie przy jednoczesnym otrzymaniu potwierdzenia nadania.

Alternatywne formy wysyłki

Oprócz wspomnianych wyżej listów zwykłych ekonomicznych i priorytetowych oraz listu poleconego ekonomicznego, istnieją inne formy wysyłki oferowane przez Pocztę Polską. Bardzo dużą popularnością cieszy się list polecony priorytetowy, który działa tak samo jak ekonomiczny, ale jest droższy i w zamian za to dociera do adresata kolejnego dnia roboczego, jeśli został wysłany dzień wcześniej przed godziną 15:00. Jest to więc świetna opcja dla osób, którym zależy na potwierdzeniu nadania oraz na jak najszybszym doręczeniu przesyłki do adresata.

Polecony list ekonomiczny posiada również inną alternatywę w postaci paczki pocztowej ekonomicznej lub priorytetowej. Status paczki otrzymują przesyłki, które nie mieszczą się w gabarytach określonych przez Pocztę Polską dla listów poleconych. Paczki są oczywiście droższe od listów, a czas ich wysyłki jest uzależniony od wykupionej opcji (ekonomiczne idą dłużej, natomiast priorytetowe są dostarczane bardzo szybko).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.