17 maja, 2021

Erniesthings.com

Bezpieczeństwo w firmie i marketingu

Ciekawe formy reklamy twojej firmy

2 min read
drukowany kalendarz

„Reklama dźwignią handlu” głosiło PRL-owskie hasło, a to znaczy, że nawet w poprzednim systemie zdawano sobie sprawę z wagi promocji, a co dopiero teraz – w rozszalałym kapitalizmie. Masz wrażenie, że wszystko już było? Zobacz, jak ciekawie, ale przed e wszystkim ciekawie zareklamować swoje produkty i usługi.

Oczywiście że internet

Internet jako medium reklamy jest dzisiaj oczywiste. Grzechem byłoby nie skorzystać z jego możliwości dotarcia do właściwie nieskończonego grona odbiorców. Jak to zrobić wiarygodnie i zauważalnie? Stwórz bloga lub kanał YouTube, albo fanpage na portalu społecznościowym. Tylko nie zanudzaj! Dzisiejsze hasło brzmi „Content is king”, czyli to, co umieścisz na swoim kanale ma największe znaczenie. Niech to ma formę poradnika, cyklicznych porad czy newsów. Wybierz konwencję np. jeśli masz firmę z narzędziami czy sklep z materiałami do remontów, zrób cykl filmów „zrób to sam” w stylu retro – jak w znanym programie Słodowego. Masz restaurację, lokalny sklep? Może spróbować uzyskać ruch viralowy pokazując krótkie notki ze zdjęciami swoich klientów – kim są i co dziś zjedli u Ciebie. Rusz głową i wymyśl coś, co sam chętnie byś obejrzał – klient też człowiek.

Druk nadal na czasie

Wymyślony setki lat temu, nadal się nie zestarzał – druk. Dziś oczywiście daje dużo więcej możliwości. Pomyśl nad oryginalnym projektem wizytówki. Możesz na jej odwrocie umieścić zdjęcie swojego lokalu, żartobliwy rysunek z Twojej branży, wystylizować ją na fakturę eleganckiego materiału – niech będzie oryginalna.

A może kalendarze? To nadal przydatny drobiazg i z pewnością znajduje się w każdym domu i każdej firmie. Tylko niech nie będzie nudny. Umieść na nim zdjęcia pracowników z kilkoma zdaniami o sobie, urządź wśród pracowników konkurs fotograficzny i wydrukuj w kalendarzu zwycięską fotografię, nadając mu oryginalną formę i opracowanie graficzne.

Patronat i sponsoring

Jeśli chcesz, żeby Twoi kliencie kojarzyli Cię z pięknymi miejscami, ciekawymi książkami, atrakcyjnymi wydarzeniami – zostań sponsorem lub patronem ciekawego wydarzenia. Dzięki temu Twoje logo zostanie w głowach klientów skojarzone z czymś dobrym, wartościowym. Może to być lokalny festyn albo ogólnopolska akcja organizowana przez znanego blogera, a może ciekawa książka związana bezpośrednio z Twoją branżą?  Staniesz się w ten sposób mecenasem tego, co dobre i wartościowe, a kliencie będą Cię tak postrzegać.

Oczywiście na tym nie koniec możliwości reklamy. Ze swoją marką, produktami możesz znaleźć się wszędzie tam, gdzie są Twoi potencjalni klienci. Szukaj wciąż nowych rozwiązań i pomysłów, a nie dasz zapomnieć o swojej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.